Stacja Klasyki – Gorące Miejsce na Motoryzacyjnej Mapie Warszawy

Powstająca pod czujnym okiem Michała Wróbla (związanego wcześniej z motoryzacyjnym domem aukcyjnym Ardor Auctions) Stacja Klasyki to nowe, gorące miejsce na motoryzacyjnej mapie Warszawy. Położone jest na przedmieściach Stolicy – w Łomiankach – w nowatorski sposób podchodzi do tematu klasycznej motoryzacji, jej pasjonatów, ale przede wszystkim właścicieli klasycznych aut. Koncept Stacji Klasyki, choć jest pierwszym takim w okolicach Warszawy, dobrze znany jest na zachodzie – tutaj za przykład może służyć chociażby spektakularna Classic Remise w Berlinie.

Stacja_Klasyki (11)
Sesja dwóch 560tek była świetnym pretekstem, aby odwiedzić powstającą Stację Klasyki.

PRZYTULNE WNĘTRZE

W świeżo odnowionym budynku dawnej fabryki luksferów w podwarszawskich Łomiankach znajdziemy kawiarnię, pokój wystawowy z klasykami przygotowanymi na sprzedaż oraz część klubową. Całość prezentuje się bardzo schludnie, z nowocześnie odnowioną frontową fasadą budynku pokrytą stalą kortenowską. Akcenty te możemy znaleźć również we wnętrzu w części barowej, jak i chociażby na słupkach z informacjami o klasycznych samochodach. Na ścianach wiszą flagi, emblematy firm motoryzacyjnych oraz plakaty nawiązujące do tematyki klasycznych aut a wśród nich rarytasy takie jak tryptyk Porsche Generations. Całość jest spójna i przytulna.

Warto nadmienić, że Stacja posiada już kilka klasyków w swojej ofercie. Na sprzedaż wystawiony jest między innymi “rekin”, czyli BMW M6 E24, dwie wspaniałe Porsche 911, jedna 912tka oraz biały Mercedes 560SL. Jest w czym wybierać, a eksponatów będzie tylko przybywać!

Za budynkiem „wystawowym” znajduje się specjalnie przygotowana, trzy-poziomowa przestrzeń garażowa z windą samochodową. To w sumie ponad 1500 metrów kwadratowych garażu czekających na przyjęcie klasycznych skarbów. A dla właścicieli tych cacek przygotowanych będzie kilka różnych pakietów – od wynajmu pojedynczego miejsca postojowego poczynając na pokrowcach kapsułowych i pełnej opiece samochodu kończąc. Dodatkowo, w części wystawowej docelowo zostaną zamontowane dwa podnośniki umożliwiające diagnozę klasyka czy też przegląd auta przed zakupem.

OTWARCIE JUŻ WKRÓTCE

Stacja Klasyki swoje otwarcie planuje na niedzielę, 9-tego września bieżącego roku. To bez wątpienia wspaniałe miejsce, którego od dawna brakowało na motoryzacyjnej mapie Polski. To także ogromny krok naprzód dla świata polskiej, klasycznej motoryzacji, który powoli zaczyna czerpać garściami od swoich starszych, zachodnich kolegów.

Stacja_Klasyki (12)
Przez chwilę, to miejsce wyglądało jak kawałek Kalifornii pod Warszawą!

Dziękuję Michałowi Wróblowi za oprowadzenie po Stacji oraz biało-czerwoną sesję 560tek.

Tekst i Zdjęcia: Adam Pękala ©

 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s